Aktualności

Enamor na debacie podsumowującej obszar Zdolności Morskich

Enamor na debacie podsumowującej obszar Zdolności Morskich

Debata podsumowująca obszar Zdolności Morskich oraz będąca elementem Programu Rozwoju zdolności Obronnych RP odbyła się 6 grudnia 2017 roku. W wydarzeniu zorganizowanym przez Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych udział wzięło również przedsiębiorstwo Enamor, które uczestniczyło w całym cyklu spotkań i warsztatów.

Czytaj więcej O tej wersjiEnamor na debacie podsumowującej obszar Zdolności Morskich

Enamor obecny na Europort 2017

Enamor obecny na Europort 2017

38 edycja targów Europort 2017 odbyła się na początku listopada w Rotterdamie. Głównymi tematami poruszanymi na wydarzeniu było zarządzanie danymi w żegludze oraz odpowiedzialność ekologiczna. Targi przyciągnęły około 30 tysięcy gości, wśród których znaleźli się również przedstawiciele przedsiębiorstwa Enamor – Radosław Gawlik i Filip Papierz. W trakcie trwania wydarzenia odbyli oni wiele spotkań w tym z partnerem przedsiębiorstwa – firmą Sealite.

Czytaj więcej O tej wersjiEnamor obecny na Europort 2017

Świadectwo PRS dla modułu MRV systemu ESOS

Świadectwo PRS dla modułu MRV systemu ESOS

W dniu 23 października 2017 roku, przedsiębiorstwo Enamor otrzymało świadectwo uznania dla modułu MRV do zbierania i raportowania danych o emisji dwutlenku węgla ze statków. Program komputerowy MRV został stworzony jako dodatkowy moduł do flagowego produktu przedsiębiorstwa – systemu ESOS 2.0 (System Optymalizacji Energetycznej Statku). Czytaj więcej O tej wersjiŚwiadectwo PRS dla modułu MRV systemu ESOS

Enamor zainicjował tegoroczną Akademię Przemysłów Morskich na PG

Enamor zainicjował tegoroczną Akademię Przemysłów Morskich na PG

W środę 25.10.2017 r. na wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, w ramach Akademia Przemysłów Morskich, odbyło się pierwsze spotkanie w tym roku akademickim, które poprowadził Wojciech Górski – Dyrektor Pionu Badawczo-Produkcyjnego w przedsiębiorstwie Enamor. Wystąpienie nosiło tytuł: „Efektywna operatywność w transporcie wodnym, czyli o pracach b+r w Enamorze (mapy, systemy i elementy nawigacyjne, zarządzanie ruchem, symulatory, telekomunikacja, itp.)”.
Czytaj więcej O tej wersjiEnamor zainicjował tegoroczną Akademię Przemysłów Morskich na PG

Przedstawiciele przedsiębiorstwa Enamor na targach Europort w Rotterdamie

Przedstawiciele przedsiębiorstwa Enamor na targach Europort w Rotterdamie

Radosław Gawlik i Filip Papierz reprezentować będą przedsiębiorstwo Enamor podczas odbywających się w przyszłym tygodniu targów Europort w Rotterdamie! Jeśli są Państwo zainteresowani umówieniem spotkania z naszymi przedstawicielami podczas tego wydarzenia, prosimy o bezpośredni kontakt z nimi, badź przesłanie emaila na enamor@enamor.pl.
Czytaj więcej O tej wersjiPrzedstawiciele przedsiębiorstwa Enamor na targach Europort w Rotterdamie

Warsztaty z obszaru zdolności morskich

Warsztaty z obszaru zdolności morskich

W ramach Programu Rozwoju Zdolności Obronnych RP, Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych zorganizował warsztaty z obszaru zdolności morskich. W spotkaniu inauguracyjnym, które odbyło się 10 października w Warszawie i które kontynuowano 17 października w Gdyni, udział wzięło również przedsiębiorstwo Enamor, które jest partnerem programu. Czytaj więcej O tej wersjiWarsztaty z obszaru zdolności morskich

Studenci PG stworzyli robota podwodnego

Studenci PG stworzyli robota podwodnego

Studenci Politechniki Gdańskiej, Marcin Skibowski i Robert Przystalski, w ramach swojej pracy dyplomowej, zaprojektowali i wykonali prototyp podwodnego robota inspekcyjnego STIUART. Zdalnie sterowany pojazd posiada funkcję transmisji obrazu wideo, dzięki zainstalowanej w nim kamerze. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu przedsiębiorstwa Enamor i obejrzeć można go było w ramach wystawy towarzyszącej Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni.

Czytaj więcej O tej wersjiStudenci PG stworzyli robota podwodnego