Enamor na 5+ po BALTEXPO 2017

Bez wątpienia stwierdzić można, że BALTEXPO 2017 było owocnym wydarzeniem dla prezentujących się na nim przedsiębiorstw z branży morskiej. Tegoroczne targi były możliwością nie tylko do spotkań z obecnymi i potencjalnymi kontrahentami, niosły bowiem ze sobą również szereg innych możliwości. Najwięcej zyskali ci, którzy efektywnie wykorzystali swoją obecność na hali AmberEXPO. Do tej grupy należało również gdyńskie przedsiębiorstwo Enamor.

Jak po każdym dużym wydarzeniu, takim jak BALTEXPO, nadszedł czas podsumowań i ocen. Enamor może dopisać również tegoroczne targi do listy pomyślnych przedsięwzięć. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zarówno stanowisko firmy jak i wystawiane na nim produkty. Wśród prezentowanych wyrobów znalazły się nie tylko te, należące do firmy Enamor, ale również produkty partnerów przedsiębiorstwa. Na stanowisku można było obejrzeć z bliska robot podwodny Lyra, sygnowany marką Lighthouse, urządzenia służące do komunikacji Polaris Electronics czy symulator edukacyjny przedsiębiorstwa Transas.

Podczas wydarzenia na stanowisku 1.03 spotkać się można było z ekspertami z firmy Enamor, ale również z przedstawicielami przedsiębiorstw, z którymi Enamor współpracuje. Wśród obecnych znaleźli się Elżbiteta Jacaszek z Heinrich Döpke GmbH, Ivan Baschieri z Lighthouse, Roy Solgard z Jotron, Keld M. Pedersen z Polaris Electronics A/S, oraz przedstawiciel R2Sonic – Cris Sabo.

Podczas tegorocznych Targów BALTEXPO, podpisany został również list intencyjny zakładający zawiązanie konsorcjum, mającego na celu stworzenie w pełni wyposażonej podstacji transformatorowej na morską farmę wiatrową.  Wśród 8 firm, które podpisały list oraz wezmą udział w przedsięwzięciu, znalazł się również Enamor, reprezentowany przez Dyrektora Technicznego i Członka Zarządu – Radosława Gawlika.

BALTEXPO to świetna okazją do zobaczenia się twarzą w twarz z obecnymi i potencjalnymi kontrahentami, ale nie tylko. Podczas wydarzenia doszło również do spotkania z przedstawicielem stowarzyszenia ISES (International Ship Engineering Service Association), którego członkiem Enamor jest od 2015 roku. Celem stowarzyszenia jest stworzenie niezależnej, międzynarodowej sieci kontaktów, dostarczającej usług elektrycznych, mechanicznych, elektronicznych i specjalistycznych przemysłowi morskiemu.

Przedsiębiorstwo Enamor zaprezentowało się również na Strefie Edukacji i Pracy, która pozwalała na promocję pracodawcom z branży morskiej. Młodym ludziom stojącym przed wyborem ścieżki kariery oraz poszukującym pracy w sektorze, Enamor przedstawił podstawowe informacje o firmie, oferowane benefity, jak i profil pracowników, których przedsiębiorstwo poszukuje.