Enamor zaprezentował wyniki projektu związanego ze stworzeniem prototypu systemu monitorowania obciążeń nabrzeży i umocnień dna w rejonie cumowania statków

Przedsiębiorstwo Enamor wraz z partnerami zorganizowało seminarium poświęcone prezentacji wstępnych wyników projektu “Stworzenie prototypu system monitorowania obciążeń nabrzeży i umocnień dna w rejonie cumowania statków wraz z wdrożeniem na rynek gotowego produktu przez firmę Enamor Sp. z o.o. z Gdyni”. Wydarzenie odbyło się 16 kwietnia na terenie Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Seminarium przygotowane zostało przez lidera projektu, Enamor oraz Akademię Morską w Gdyni i Zarząd Portu Morskiego w Gdyni. Gościnnie wystąpili także prelegenci z firmy Aanderaa oraz stowarzyszenia PIANC. Przedstawiono tematy związane z: potrzebami portu w zakresie monitorowania obciążeń eksploatacyjnych, monitorowaniem warunków hydro-meteorologicznych, systemem monitorowania nabrzeży portowych generowanych przez statki oraz zarządzaniem danymi w systemie ochrony nabrzeża. W ramach seminarium zaprezentowano wnioski zawarte w raporcie przygotowanym przez PIANC, międzynarodową organizację zrzeszającą profesjonalistów z zakresu projektowania i eksploatacji dróg wodnych i budowli hydrotechnicznych.

Projekt, którego wyniki zostały zaprezentowane podczas seminarium, uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Programu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.