Przede wszystkim efektywny networking

Targi są nie tylko świetną okazją do zapoznania się z produktami i usługami wystawiających się na nich firm. Chociaż oryginalnym ich zamysłem jest zainicjowanie transakcji kupna/sprzedaży, to wybierając się na tego typu wydarzenie, należy w pełni wykorzystać jego możliwości. O czym więc należy więc pamiętać wybierając się 11 września na targi BALTEXPO?

Poznanie ofert i produktów wystawiających się firm, czy trendów panujących obecnie na rynku jest pierwszym co przychodzi na myśl, kiedy sporządza się listę korzyści z udziału w targach. Należy jednak pamiętać, że targi są również szansą do bezpośredniego spotkania z potencjalnymi kontrahentami, głównymi przedstawicielami branży, jak również do networkingu.

Jak w przypadku każdych innych targów, tak i w przypadku BALTEXPO, nic nie powinno być przypadkowe – poczynając od tematyki wydarzenia, przez wystawców pojawiających się na nim, a kończąc na planie zwiedzania. Chcąc jak najefektywniej wykorzystać swój czas w trakcie targów, powinno się przygotować solidną strategię, która nie tylko pozwoli na poznanie prezentowanych produktów, ale też spotkanie przedstawicieli wystawiających się firm.

Przed wydarzeniem zdecydowanie powinno się zapoznać z listą firm uczestniczących w targach, odznaczyć interesujące nas przedsiębiorstwa i za pomocą numeru stanowiska znaleźć ich położenie na mapie targów. Warto jest odwiedzić stanowiska polskich przedsiębiorstw, które od lat istnieją na rynku i które wciąż wprowadzają na niego innowacje, takich jak gdyński Enamor, ale również zapoznać się bliżej z działalnością zagranicznych graczy.

Networking stanowi istotny element targów, jest bowiem okazją zdobycia nowych kontaktów biznesowych, rozmowy i wymiany uwag na temat tego, co dzieje się w danej branży, ale również do rozwinięcia świadomości produktu. Chcąc zmaksymalizować korzyść z udziału w targach nie można więc o tym zapomnieć.