ENAMOR i PRS współpracują w obszarze monitorowania i analiz efektywności energetycznej statków handlowych

Michał Hołubowski
19/6/2024

Dnia 11 stycznia 2018 roku spółki ENAMOR sp. z o.o. i Polski Rejestr Statków podpisały list intencyjny, wyrażając w ten sposób wspólną wolę podjęcia działań zmierzających do rozpoczęcia współpracy w obszarze monitorowania i analizy efektywności energetycznej statków.

Współpraca w głównej mierze ma opierać się na transferze wiedzy do gospodarki i biznesu podczas wspólnie organizowanych seminariów, konferencji i szkoleń.

Armatorzy posiadający we flocie statki handlowe muszą dostosować ich eksploatacje do wymagań nałożonych przez IMO i Unię Europejską. W temacie regulacji i przepisów morskich nie mogliśmy trafić na lepszego partnera niż PRS. Do nas natomiast będzie należeć przedstawienie branży dostępnych w naszej ofercie systemów monitorowania efektywności energetycznej statków, które pozwolą armatorom spełnić nakładane na nich wymagania. – mówi Wojciech Gorski, Dyrektor Pionu Badawczo-Rozwojowego w firmie Enamor.

Pierwszym wspólnym projektem obu firm była organizacja serii spotkań dla greckich armatorów, które odbyło się w połowie stycznia w Pireusie i Atenach. Kolejne działania planowane są na drugi kwartał 2018 roku.