Enamor i Raytheon podpisały list intencyjny

Michał Hołubowski
19/6/2024

Warszawa, Polska, 15 października 2014 – Enamor Sp. z o.o. oraz Raytheon podpisały List Intencyjny w sprawie współpracy przy korzystnych dla obu firm inicjatywach związanych z architekturą obrony powietrznej Polski oraz eksportem na rynki globalne. Obie firmy przyjrzą się możliwości współpracy w następujących dziedzinach:

1. Projektowanie i produkcja podsystemów radarowego systemu Patriot oraz osprzętu do niego.

2. Integracja systemowa, weryfikacja oraz testy walidacyjne systemu.

-Enamor jest w Polsce zaufanym partnerem w dziedzinie rozwoju i integracji systemów na rynku wojskowym. Dostarczamy najnowocześniejsze technologie dla polskiej armii. Program WISŁA jest kluczowym i strategicznym krokiem dla obronności Polski, dlatego Enamor jest zadowolony, że będzie współpracował z firmą Raytheon w jednej z najważniejszych inicjatyw obronnych w naszym kraju- powiedział Ryszard Szlegier, Prezes Enamor.

Raytheon kontynuuje swoje starania zacieśnienia współpracy z polskim przemysłem w przygotowaniach na program WISŁA. Oferta firmy w ramach WISŁY zakłada opracowanie wraz z polskim przemysłem systemu Patriot nowej generacji.

Patriot został zaprojektowany jako system modularny, pozwalający na jego ciągłą aktualizację i modernizację. W chwili obecnej, Patriot jest jedynym przetestowanym w walce systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, który chroni siły USA i krajów zrzeszonych na całym świecie. Globalna społeczność tego systemu, składająca się z 12-stu krajów, w tym 5-ciu należących do NATO oraz partnerzy systemu Patriot oferują Polsce korzyści związane z rozwojem, szkoleniami, wsparciem, testowaniem, logistyką oraz partycypacją w kosztach.